Zvláštní podmínky

Vždy si přečtěte Všeobecné přepravní podmínky a Zvláštní podmínky platné pro zemi nebo region, kde jste si letenku zarezervovali.

Jakmile si rezervujete let s Air France, přijímáte naše Všeobecné přepravní podmínky pro sebe i pro svá zavazadla. Zvláštní podmínky jsou součástí Všeobecných přepravních podmínek. Nezapomeňte si přečíst i tyto Zvláštní podmínky. Zvláštní podmínky obsahují pravidla, která vyplývají z místních zákonů a předpisů a která platí v dané zemi nebo regionu. Zvláštní podmínky se proto pravděpodobně budou v jednotlivých zemích lišit. Přečíst plné znění Všeobecných přepravních podmínek

Rezervace na webu

V rámci jednoho požadavku si můžete rezervovat letenky až pro 9 cestujících najednou (dospělých a dětí). S každým dospělým může na klíně cestovat i nemluvně. Rezervace bude potvrzena po sdělení referenčního čísla rezervace. Na uvedenou e-mailovou adresu bude rovněž zaslán potvrzovací e-mail obsahující veškeré podrobnosti o rezervaci. Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že v souladu s předpisy Evropské unie nemá spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy při nákupu letenek přes internet.

Ceník

Ceny jsou uvedeny včetně všech daní, ale s výjimkou některých letištních poplatků, které mohou být vybírány místně. Ceny jsou neměnné od okamžiku, kdy obdržíte referenční číslo rezervace.

Refundace letenky

Pokud chcete požádat o vrácení peněz za letenku zakoupenou prostřednictvím cestovní kanceláře, obraťe se nejprve na ni. Cestovní kancelář má veškeré informace potřebné k vyřízení vaší žádosti. V případě, že se objeví potíže, je vám k dispozici náš zákaznický servis. Můžete se na něj obrátit přes webové stránky Kontaktujte nás.

On-line platba

Při placení online musíte použít bankovní kartu. Air France strhne částku z karty v reálném čase. V závislosti na dané zemi lze použít i bankovní převod, Apple Pay nebo místní platební metody. Platba je zcela bezpečná díky šifrování dat podle nejvyššího standardu.

Použití letenek

Rezervovaná cena platí pro celou letenku v daném pořadí letů a na příslušná data cesty. Pokud bude v den odletu zjištěn rozpor, bude v souladu s Všeobecnými přepravními podmínkami na letišti požadována úhrada paušálního doplatku.

  • U letů po Evropě (vč. kontinentální Francie a Korsiky) je doplatek 125 € ve třídě Economy a 300 € ve třídě Business.
  • U mezikontinentálních letů je doplatek 500 € ve třídě Economy a Premium Economy a 1 500 € ve třídě Business a La Première (nebo ekvivalent v místní měně).

Chování na palubě letadla

Cestující si je vědom, že v případě porušení článku 15 (Chování na palubě letadla) Všeobecných přepravních podmínek a v souladu s článkem 9 těchto podmínek (Odepření a omezení přepravy), může být zapsán na seznam osob, které mají zákaz vstupu na palubu letadel Dopravce na základě rozhodnutí CNIL č. 2016-240.