Zvláštní podmínky

Tarify

Nabízené ceny tarifů letenek nezahrnují poplatky s výjimkou případů, kdy jsou poplatky vybírány lokálně při odbavení na letišti. Nezapomeňte, prosím, že všechny cenové nabídky podléhají změnám a je možné je zaručit až po potvrzení rezervace. Tarify bez omezení v „první“ (La Première) a „business“ třídě (Affaires): Datum odletů a příletů je možné měnit bez penále, stejně tak je možné vrátit peníze. Obnovení platnosti letenky je třeba provést prostřednictvím pobočky Air France, peníze vrátí pobočka, která letenku vystavila. Tarify bez omezení v „ekonomické“ třídě (Alizée, Premium Voyageur, Voyageur): Datum odletů a příletů je možné měnit za poplatek, stejně tak je možné vrátit peníze. Obnovení platnosti letenky je třeba provést prostřednictvím pobočky Air France, peníze vrátí pobočka, která letenku vystavila. Tarify podléhající omezením jedná se o omezenou nabídku našich nejlevnějších letenek pro první, business a ekonomickou třídu. Ceny těchto letenek mohou podléhat výrazným omezením, jako jsou například požadavek na zakoupení letenky předem, požadavek na minimální nebo maximální délku pobytu, poplatky za provádění změn v rezervaci (pokud je možné tyto změny vůbec provést), nemusí být k dispozici slevy pro malé či větší děti. Za některé letenky, na které se omezení vztahují (naše nejnižší cenové nabídky), nelze v žádném případě vracet peníze. Důležité upozornění: Tyto podmínky se mohou lišit v závislosti na destinaci a období, ve kterém se cesta uskutečňuje. Další informace o podmínkách platných pro letenky, které chcete rezervovat, vám ochotně podá rezervační oddělení společnosti Air France: Air France Česká republika: tlf. 233 090 933 (pondělí až pátek, 9.00 až 17.00 hodin) Pokud chcete požádat o refundaci letenky, která byla zakoupena v cestovní kanceláři, obraťte se prosím nejprve na ni. Cestovní kancelář má veškeré informace, které jsou k refundaci potřeba. Pokud nastane nějaký problém, naše oddělení zákaznické podpory je vám k dispozici. Můžete se na něj obrátit přes webovou stránku Kontakt.

Online platby

Pokud vlastníte kreditní kartu (American Express, Diners Club, EuroCard/MasterCard, Visa), můžete rezervaci provést a za letenky zaplatit online. Abyste mohl jako držitel kreditní karty za rezervaci zaplatit, musíte být starší 18 let a rezervaci můžete provést za sebe a/nebo další osoby (maximálně 5 dalších osob). Těší nás, že můžeme nabídnout zabezpečené online platby s využitím technologie SSL (Secure Socket Layer). SSL zakóduje veškerou komunikaci mezi vaším počítačem a naším serverem, takže informaci není možné neoprávněně získat v čitelném formátu. Pokud váš vyhledavač SSL podporuje, bude vaše transakce zabezpečena automaticky. Pokud nejste držitelem kreditní karty, nebo pokud nechcete, abychom vám letenku zaslali poštou, případně pokud si chcete letenku vyzvednout v jiné zemi než v té, ze které budete odlétat, kontaktujte za účelem provedení rezervace, platby a vyzvednutí letenky společnost Air France: Air France – rezervace pro Českou republiku: tlf. 233 090 933 (pondělí až pátek, 9.00 až 17.00 hodin) Tento systém vám umožňuje zrušit rezervaci přímo na internetu během návštěvy stránek. Pokud si přejete rezervaci zrušit nebo upravit poté, co se odhlásíte, kontaktujte, prosím, rezervační oddělení společnosti Air France s dotazem, zda je možné u vámi rezervované letenky provádět změny (v závislosti na omezeních souvisejících s cenou letenky, viz cenové podmínky): Air France – rezervace pro Českou republiku: tlf. 233 090 933 (pondělí až pátek, 9.00 až 17.00 hodin) Upozornění: vaše letenka (letenky) jsou vystaveny v den, kdy provedete online rezervaci.

Lety do kontinentální Číny

Pokud cestujete z Paříže do pevninské Číny, musíte v Paříži absolvovat test PCR a sérologický test (IgM) na Covid-19. Toto pravidlo platí i v případě, že v Paříži přestupujete. Pokud budou výsledky těchto testů (PCR, IgM nebo obou) pozitivní, nebudete moci v cestě do Číny pokračovat. V takovém případě pozbude daná letenka na cestu mezi Paříží a Čínou platnost. Budete se muset obrátit na naši zákaznickou podporu, abyste si mohli letenku změnit, a v případě potřeby se vrátit do země odletu, jakmile to váš stav dovolí.

VYUŽÍVÁNÍ LETENEK

Stanovený tarif platí na letenku využitou v plné šíři, kdy je dodržen itinerář cesty a data, jak je uvedeno na letence. V souladu se všeobecnými podmínkami budou veškeré odchylky zjištěné v den cesty na letišti paušálně zpoplatněny, a to následovně: - u letů po Evropě (včetně kontinentální Francie a Korsiky) částkou 125 € v ekonomické třídě a částkou 300 € ve třídě Business, - u mezikontinentálních letů částkou 500 € v ekonomické třídě a ve třídě Premium Economy, částkou 1500 € ve třídách Business a La Première (nebo odpovídající částkou v místní měně).

Dodání letenek

Elektronické letenky Pro většinu našich tras jsou k dispozici elektronické letenky. Z důvodu narůstajícího počtu problémů souvisejících s podvodným používáním kreditních karet společnost Air France nepřijímá platby od třetích stran (pokud držitel kreditní karty není cestujícím nebo osobou ve společně cestující skupině). Výjimka: Umožňujeme provedení platby za členy rodiny, kteří mají stejné příjmení. Upozorněte, prosím, člena rodiny, za kterého rezervaci provádíte, aby s sebou k odbavení na letišti nebo případné celní a imigrační kontrole vzal doklad totožnosti, který jste uvedli při rezervaci (toto se týká pouze elektronických letenek).

Druhy letů

OP:zkratka ze slova „operated,“ které označuje let společnosti Air France provozovaný partnerskou společností, se kterou má Air France uzavřenou obchodní smlouvu. Code-sharing: „sdílení kódu“ – společnost Air France se spojila s dalšími leteckými dopravci a společně provozují lety pod sdíleným kódem, díky tomu může nabídnout vyšší počet destinací i letů. U letů je pak uváděno jak číslo letu společnosti Air France, tak i číslo letu partnerského dopravce. Koncesované lety: společnost Air France pod hlavičkou „Air France By“ prostřednictvím koncesí nabízí ve Francii a Evropě určitý počet linek na trasách provozovaných několika leteckými dopravci, jsou jimi Brit Air, British European, City Jet, Compagnie Corse Méditéranée, Proteus Airlines a Régional. Tyto společnosti působí pod označením Air France a používají čísla letů společnosti Air France. Služby na palubě letadla odpovídají standardu společnosti Air France v závislosti na trase a velikosti letadla. Tyto koncesované lety vám nabízejí přímé a časté spoje, které doplňují vlastní síť společnosti Air France.

Elektronická letenka

Elektronickou letenku je možné využít pro většinu našich tras. Cestování s elektronickou letenkou je snadné: na letišti si připravte doklad totožnosti (kreditní kartu, Flying Blue kartu nebo pas – podle toho, jaké informace jste uvedli při rezervaci), předložte pas a odbavte se. Z důvodu narůstajícího počtu problémů souvisejících s podvodným používáním kreditních karet společnost Air France nepřijímá platby od třetích stran (pokud držitel kreditní karty není cestujícím nebo osobou ve společně cestující skupině). Výjimka: Umožňujeme provedení platby za členy rodiny, kteří mají stejné příjmení. Upozorněte, prosím, člena rodiny, za kterého rezervaci provádíte, aby s sebou k odbavení na letišti nebo případné celní a imigrační kontrole vzal doklad totožnosti, který jste uvedli při rezervaci (toto se týká pouze elektronických letenek). Povinné: všem cestujícím, kteří požadují elektronickou letenku, bude e-mailem nebo faxem zaslán itinerář. Pokud vám itinerář nebude doručen nejpozději 24 hodin před odletem, kontaktujte nás, prosím: Air France – rezervace pro Českou republiku: 233 090 933 (pondělí až pátek, 9.00 až 17.00 hodin) Abyste mohli odcestovat, musíte tyto doklady povinně předložit při odbavení na letišti, ze kterého odlétáte, nebudou povoleny žádné výjimky.

Ochrana soukromí

Vaše osobní data, která nám poskytnete při rezervaci (příjmení, jméno, e-mail…), použijeme výhradně za účelem zadání a zpracování online objednávky (nákup a prodej letenek). Bez vašeho souhlasu společnost Air France nebude moci pokračovat v prodeji a transakci nebude možné dokončit. Společnost Air France: - Bude osobní data uložená na svých počítačích aktivně chránit před neoprávněným přístupem k nim; - Osobní data shromážděná prostřednictvím svého rezervačního systému žádným způsobem nesdělí, neprodá je ani k nim neumožní přístup firmám nebo organizacím, které nejsou její součástí; - Vaše osobní data nepoužije pro komerční ani reklamní účely s výjimkou případů, kdy jste souhlasili s tím, aby vám společnost Air France zasílala jisté cílené informace, nebo jste si objednali náš elektronický newsletter.

Víza, cestovní pasy, očkování a zdravotní stav

Nezapomeňte, prosím, že jste sami odpovědní za to, abyste si zjistili a zajistili veškerou požadovanou dokumentaci, svou cestu byste tedy měli plánovat dostatečně dopředu. Kontaktujte, prosím, příslušný zastupitelský úřad nebo konzulát. Držitelé pasů některých zemí mohou pro vstup do Francie na/nebo jiné země nebo pro tranzit potřebovat víza.

CHOVÁNÍ NA PALUBĚ LETADLA

Cestující je informován, že v případě porušení článku 15 (Chování na palubě letadla) Všeobecných přepravních podmínek a v souladu s ustanoveními jejich článku 9 (Odepření a omezení přepravy), může být tento cestující zapsán na seznam osob, které mají zákaz vstupu na palubu letadel Dopravce na základě rozhodnutí CNIL č. 2016-240.